مقاله قفسه بندی

قفسه بندی

در دنیای امروز با پیشرفت سریع تکنولوژی و حجم بالای عرضه و تقاضا در بازار، صنایع و سازمان‌ها نیاز مبرم به ایجاد فضا و تسریع در نقل‌وانتقال کالا و محصول احساس می‌گردد. در این راستا صنعت انبارداری و سیستم‌های مدیریت انبار بخش...

ادامه مطلب...

مقاله قفسه بندی پالت راک

سیستم قفسه بندی پالت راک برای نگهداری اقلام و بارهای نیمه سنگین و سنگین طراحی و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...

مقاله انبار

در دنیای امروز انبار و خدمات انبارداری نقش غیر قابل انکاری در خدمت به سازمانها و صنایع مختلف ایفا می نماید. نیاز سهولت دسترسی به بخشهای مختلف کالاها و خدمات و سازماندهی نمودن سیستم های نگهداری کالاها در راستای ایجاد بخشی به نام انبار را ایجاد نمود.

ادامه مطلب...

مقاله قفسه بندی کانتیلور ( بازویی )

قفسه بندی کانتیلور ( بازویی )

قفسه‌بندی بازویی (کانتیلور) جهت نگهداری بارهای سنگین، حجیم لوله‌ای، شاخه‌ای و یا رولی و ورقی که توسط لیفتراک جابجا می‌شوند طراحی ‌شده است.

ادامه مطلب...

سیستم های قفسه بندی پویا

قفسه بندی

سیستم های قفسه بندی پویا (Dynamic Storage Systems)

این نوع سیستم قفسه بندی شامل موارد ذیل می باشد:

ادامه مطلب...

قفسه بندی چیست

قفسه بندی چیست؟

هر سازه ای اعم از فلزی، چوبی و یا پلاستیکی که دارای سطوح قابل بارگذاری و یا دسترسی باشد را قفسه اطلاق می نمایند.

ادامه مطلب...

نکات کلیدی در انبار

قفسه بندی انبار

نکات کلیدی در انبار

انبار در اقتصاد کشور ما اهمیت فراوانی دارد و امروزه با توجه به ارزش بالای زمین دیگر شما نمی‌توانید انبار و یا فروشگاهی را بیابید که مجهز به قفسه‌بندی نباشد، زیرا درصد قابل توجهی از دارائی‌های سازمان‌ها در انبار آن‌ها انباشته‌شده است.

ادامه مطلب...

مقاله قفسه بندی درایوین

سیستم قفسه بندی خودراهرو ( درایوین )

کاربرد سیستم قفسه بندی خودراهرو ( قفسه بندی درایوین ) در سرد خانه ها و انبارهای مواد و محصول بهترین کاربرد و بهره وری را حاصل می کند.

ادامه مطلب...

مقاله قفسه فلزی

امروزه قفسه‌بندی فلزی مزایا و امکانات بسیاری در جهت تجاری‌سازی و بهینه‌سازی صنعت انبار به نسبت سال‌های گذشته فراهم آورده است. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و طراحی‌های متنوع درزمینه ساخت و نصب قفسه فلزی به‌جرئت می‌توان اذعان داشت که دیگر قفسه‌های چوبی و پلاستیکی جایگاه خود را به این نوع سیستم‌های قفسه‌بندی داده‌اند.

ادامه مطلب...

مقاله قفسه بندی مزنین

سیستم قفسه بندی نیم طبقه (مزنین)

این سیستم قفسه بندی برای افزایش سطح مفید انبار طراحی می گردد و تماماً پیچ و مهره ای با مقاومت بالا و متناسب با ابعاد سالن تا سه طبقه قابل اجرا می باشد .

ادامه مطلب...

سیستمهای قفسه بندی و کاربردهای آن

قفسه بندی

سیستم های قفسه‌بندی و کاربردهای آن

در عصر حاضر و با نیاز به بهره‌وری در زمان و مکان و استفاده بهینه از فضا، سیستمهای قفسه‌بندی نقش قابل‌توجهی در کمک به صنعت و به‌خصوص صنعت انبارداری و لجستیک داشته است.

به فراخور نیاز کاربران و نوع استفاده آن‌ها از فضا و چیدمان و محصول مورداستفاده در انبارش، سیستمهای قفسه‌بندی انبار توانسته با تنوع محصولات و طرح‌های مختلف گام مهمی در جهت رفع نیاز اقشار مختلف و صنایع بردارد.

در ذیل توضیحاتی درباره انواع سطوح سیستمهای نگهداری مواد و کالاهای انبار ارائه می‌گردد:

ادامه مطلب...

انواع پالت

پالت ها وسیله ای هستند برای تسهیل در امر ذخیره سازی و نگهداری اقلامی که توسط لیفتراک جابجا می گردد و بیشترین کاربرد آنها در نگهداری و جابجایی کالا و مواد است. این محصول با امکانات ، قابلیت ها ، ابعاد و تحمل های متنوع قابل عرضه می باشد.

ادامه مطلب...

مقاله ایمنی قفسه بندی انبارها

ایمنی در طراحی یک انبار و انتخاب نوع سیستم قفسه بندی، دارای اهمیت فراوانی است.

یکی از موارد بسیار مهم در طراحی انبار، طراحی صحیح سیستم قفسه بندی انبار است که باعث کاهش خطرات در محل کار و همچنین ایجاد یک انبار کارآمد می گردد و محیط انبار را برای همه کارکنان امن و سالم می نماید.

ادامه مطلب...

نکاتی در طراحی قفسه بندی

طراحی قفسه بندی

در این مقاله به طراحی انواع سیستم های قفسه بندی می پردازیم.

در طراحی سیستم های قفسه بندی پارامترهای مختلفی تاثیرگذار هستند که به شرح ذیل است:

ادامه مطلب...

مقاله سیستم های قفسه بندی ثابت

(( انواع سیستمهای قفسه بندی ))

قفسه بندی ثابت (STATIC STORAGE SYSTEMS):

در این مقاله به توضیح سیستم‌های قفسه‌بندی ثابت و کاربردهای آن در صنایع و سطوح مختلف می‌پردازیم:


در ذیل توضیحاتی درباره انواع سطوح سیستمهای قفسه‌بندی انبار ارائه می‌گردد:

ادامه مطلب...

فاکتور های قفسه سازی قدرتمند

چه چیز قفسه بندی شما را قوی و کارآمد میکند؟
فاکتور های قفسه سازی قدرتمند
یک سیستم قفسه بندی خوب باید سبک و با دوام باشد، همچنین باید قادر باشد بارهای بسیار سنگین را نگه داری کند.احتمالا خودتان این موضوع را میدانید و قبول دارید، چرا که میخواهید از آن برای نگهداری چندین تن کالا و تجهیزات با ارزش استفاده کنید. اما چه چیز به شما در مورد تجهیزاتی که قرار است برای قفسه بندی انبار استفاده کنید ، اطمینان خاطر میدهد که در مواجهه با تیم سازنده مورد نظرتان بتوانید اعتماد کنید که برای شما ساختاری ایجاد کند که قوی و محکم، و مناسب برای شرایط سخت و چالشی باشد؟
در حقیقت این به ما بستگی دارد تا چطور اعتماد شما را سر این موضوع بدست بیاریم، ما اینکار را با ترکیب کردن عوامل و فاکتور های مختلف برای ساختن تجهیزات نگهداری مواد و کالاها انجام میدهیم که در اینجا نگاهی به آنها می اندازیم:
چگونه قفسه و تجهیزات نگهداری مواد و کالا را محکم و ایمن بسازیم!؟
1.مواد اولیه
مواد اولیه خوب بین مهمترین فاکتور های ساختن تجهیزات نگهداری ، قابل اتکا و قوی قرار میگیرد.استفاده از فلز های کوالیتی یا با کیفیت بالا، باعث می شود تجهیزات بتوانند وزن بیشتر در جهات بیشتری از بارگذاری را بدون خم شدن تحمل کنند.
2.طراحی
طراحی یک فاکتور متمایز و مهم دیگر است. با ساپورت مناسب و مورب سازه بدون آسیب دیدن میتواند صدها کیلوگرم بار را نگهداری نماید. از طریق همین اصل، سازه هایی که با فلز قوی ساخته شده باشند میتوانند چندین تن وزن را تحمل کنند.
3.فضا سازی
فاصله گذاری در قفسه بسیار مهم است، چرا که قفسه باید قادر باشد تا کالا های با اندازه های مختلف را داخل خودش جا دهد. گر چه بیش از حد بزرگ گرفتن طول یا عرض میتواند باعث شود تا توانایی نگهداری قفسه ها برای نگهداری بارهای سنگین کاهش پیدا کند، پیدا کردن مناسب ترین طول و عرض و در کل ابعاد مناسب مسئله خیلی مهمی است. استفاده از ابعاد مناسب باعث میشود سازه شما کارآمد و قوی باشد.
همچمنین فاکتور های دیگری هستند که بجز قفسه ها اهمیت دارند:
1.زمین محکم و مقاوم
یک قفسه و سازه خیلی محکم بر روی یک زمین ضعیف قادر نیست به اندازه ای که قفسه محکم روی زمین محکم بار تحمل میکند وزن تحمل کند. چرا که در نهایت تمام نیروی وزن از عمود به زمین وارد میشود. پس مطمئن شوید که زمین انبار شما قادر است که وزن کالاهایتان را تحمل کند.
2.توزیع وزن
استفاده از حداکثر ظرفیت یک واحد قفسه بندی به بارگذاری برابر ارتباط دارد. اگرسازه ای میتواند مثلا شش تن وزن را تحمل کند در حالت ماکزیمم ، باید وزن را بصورت برابر روی کل واحد پخش کنید (که به آن اصطلاحاً بار گسترده یکنواخت می گویند). اگر همه ی فشار روی یک طرف باشد به این معنیست که ظرفیت حمل بار کاهش پیدا میکند.
حالا که شما فاکتور های یک قفسه بندی مناسب را میدانید، نوبت شماست تا یک تیم حرفه ای برای انجام کارتان پیدا کنید.
کارشناسان متخصص و با تجربه شرکت قفسه سازان جهان دژ آماده مشاوره و پاسخگویی به تمامی نیازهای شما عزیزان هستند. (تماس با ما)

ترجمه توسط سایت:Jahandozh

translate source:krostshelving.com

مقاله قفسه بندی مشبک پیچ و مهره ای

سیستم قفسه‌بندی مشبک (قفسه‌بندی پیچ و مهره‌ای) یکی از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین و متداول‌ترین انواع سیستم نگهداری انباری است که برای جاگذاری بارهای سبک و کم‌حجم که توسط نفر قابل گذاشت و برداشت می‌باشند، بکار می‌رود.

ادامه مطلب...

قیمت قفسه‌بندی

قیمت قفسه بندی

قیمت قفسه‌بندی

اولین سؤالی که در ذهن هر مشتری ایجاد می‌گردد اطلاع از قیمت محصول یا خدمات موردنظر است.

بدیهی است که در صنعت قفسه‌بندی نیز مشتریان به‌ طور معمول اولین سؤال خود را به آگاهی از قیمت ها جهت تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید اختصاص می‌دهند.

در این مطلب جهت روشن شدن و راهنمایی هرچه بهتر شما عزیزان در مورد نحوه محاسبه قیمت قفسه‌ها به شرح نکات زیر می‌پردازیم.

ادامه مطلب...

نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)