مقاله قفسه بندی

قفسه بندی

در دنیای امروز با پیشرفت سریع تکنولوژی و حجم بالای عرضه و تقاضا در بازار، صنایع و سازمان‌ها نیاز مبرم به ایجاد فضا و تسریع در نقل‌وانتقال کالا و محصول احساس می‌گردد. در این راستا صنعت انبارداری و سیستم‌های مدیریت انبار بخش...

مهمی از نیازهای هر سازمان در خصوص لجستیک، نگهداری و تحویل را شامل می‌گردد.صنعت قفسه‌بندی و یا سیستم‌های نگهداری مواد و کالا که حدود 70 سال از قدمت این صنعت در ایران می‌گذرد، به جهت رفع نیازهای چاره‌سازی انبار و فضا به وجود آمده و تاکنون توانسته با الگوبرداری از تکنولوژی و طراحی شرکت‌های بزرگ اروپایی (شرکت دکسیون و شرکت مکالوکس) پیشرفت بسزایی در جهت ارتقای سطح سیستم‌های قفسه‌بندی ایفا کند.

سیستم‌های قفسه‌بندی انبار بسته به فضا و نیاز کاربران آن دارای قابلیت اجرا به‌صورت یکپارچه، ترکیبی و یا مکانیزه می‌باشند.

از دغدغه اصلی صاحبان صنایع و سازمان‌ها استفاده بهینه از فضای موجود و ایجاد راهکارهای مهندسی‌شده و به‌روز جهت افزایش فضای انبار و دسترسی سریع و آسان به کالا و محصولات است که صنعت قفسه‌بندی در جهت رفع این نیاز همکاری تنگاتنگی با صنایع و سازمان‌های خصوص و دولتی کشور داشته است.

اشتباهی که اکثر افراد هنگام مراجعه و یا تماس بابت سیستم های قفسه بندی دارند این است که خواستار اعلام قیمت قفسه بندی بصورت متری (متر مربعی یا متر مکعبی) هستند، به علت اینکه قفسه بندی انواع مختلف دارد و همچنین هر محصول قفسه بندی از پارامترهای مختلفی اعم از طول، عرض، ارتفاع، میزان تحمل هر طبقه، نوع ورق، ضخامت ورق و نوع رنگ و ... تشکیل شده است ارائه قیمت حتی حدودی هم امری غیر اصولی است و تصمیم گیری نهایی را دچار اشتباه خواهد نمود.

جدول موارد استفاده از سیستم های قفسه بندی (بارگذاری دستی)
سیستم قفسه بندی محدوده تحمل وزنی موارد استفاده
مشبک پیچ و مهره ای سبک تا 100 کیلوگرم قطعات انبارها و انباری
مشبک پیچ و مهره ای سنگین تا 200 کیلوگرم بارهای نیمه سنگین و کم حجم
قفسه ام دی اف تا 150 کیلوگرم مکان های اداری
قفسه کتابخانه تا 150 کیلوگرم کتابخانه و بایگانی
قفسه فروشگاهی تا 150 کیلوگرم فروشگاهها و هایپرمارکت ها
قفسه کفپوشدار سبک تا 500 کیلوگرم بارهای حجیم و لوازم سبک
قفسه کفپوشدار سنگین تا 1000 کیلوگرم بارهای حجیم و لوازم سنگین
قفسه خود تغذیه متغیر خطوط تولید و انبار یدکی
قفسه جعبه ای تا 30 کیلوگرم قطعات ریز و سبک
قفسه بایگانی ریلی تا 200 کیلوگرم بایگانی اسناد و کتابخانه ها

جدول موارد استفاده از سیستم های قفسه بندی (بارگذاری ماشینی و لیفتراکی)

سیستم قفسه بندی محدوده تحمل وزنی ویژگی سیستم قفسه بندی
قفسه پالت راک تا 4000 کیلوگرم دسترسی نقطه ای به پالت ها
قفسه راهرو باریک تا 4000 کیلوگرم دسترسی نقطه ای به پالت ها
قفسه خودراهرو (درایوین) تا 1500 کیلوگرم ایجاد حداکثری فضا در انبار
قفسه بازویی (کانتی لور) تا 4000 کیلوگرم مخصوص بارهای شاخه ای و رولی

شرکت قفسه سازان جهان دژ (جهان دژساز سابق) مفتخر به دارا بودن دانش روز و کارشناسان مجرب در راستای خدمت به صنایع کشور و رفع نیازهای انبارداری و سیستم‌های قفسه‌بندی انبار و فروشگاهی گامی مهم برداشته و آماده ارائه انواع خدمات (مشاوره، کارشناسی، طراحی و اجرای قفسه‌بندی) می‌باشد.

شایان ذکر است جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های قفسه بندی و مطالب تکمیلی شما عزیزان میتوانید به منوی محصولات قفسه بندی و یا اخبار و مقالات سایت جهان دژ مراجعه فرمایید.

منبع: سایت جهان دژساز (www.jahandozh.com)

نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)