مقاله قفسه فلزی

امروزه قفسه‌بندی فلزی مزایا و امکانات بسیاری در جهت تجاری‌سازی و بهینه‌سازی صنعت انبار به نسبت سال‌های گذشته فراهم آورده است. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و طراحی‌های متنوع درزمینه ساخت و نصب قفسه فلزی به‌جرئت می‌توان اذعان داشت که دیگر قفسه‌های چوبی و پلاستیکی جایگاه خود را به این نوع سیستم‌های قفسه‌بندی داده‌اند.

قفسه‌های فلزی از ویژگی‌های بسیاری ازجمله مقاومت در برابر ضربه، استهلاک، خوردگی و رطوبت دارا می‌باشند.

از طرفی قفسه‌های فلزی دارای دوام، استحکام و امنیت بالاتری نسبت به سایر قفسه‌بندی‌های مشابه هستند و بسته به نوع نیاز مصرف‌کننده ارائه می‌گردند.

مزیت اصلی قفسه فلزی دارا بودن ابعاد و طراحی متنوع جهت استفاده در قفسه‌بندی انبارها و سازمان‌دهی کالاهای مورداستفاده و دسترسی آسان به کلیه طبقات قفسه‌بندی شده است که این روند در تسریع دسترسی و لجستیک کالاها و مواد کمک بسزایی می ماید.

همچنین قفسه‌های فلزی برای استفاده حداکثری از فضا به‌صورت افقی و عمودی و امکان گذاشت و برداشت بار به‌صورت دستی و یا ماشینی از تمامی طبقات دارای قابلیت کاهش و افزایش، جابجایی و انتقال سیستم قفسه‌بندی از نقطه‌ای به نقطه دیگر امکان‌پذیر است.

از انواع قفسه‌بندی فلزی می‌توان به:

قفسه‌بندی مشبک

قفسه‌بندی پالت راک

قفسه‌بندی راک کفپوشدار سنگین

قفسه‌بندی کفپوشدار سبک

قفسه‌بندی خود راهرو (درایوین)

قفسه‌بندی بازویی (کانتی لور)

قفسه‌بندی دفتری

قفسه‌بندی فروشگاهی

قفسه‌بندی بایگانی متحرک

بالکن بندی با پایه راک

نیم‌طبقه مزنین و سایر موارد نام برد.

برای مثال در یک بررسی کلی قفسه‌بندی نیم‌طبقه مزنین یا بالکن بندی با پایه راک امکان افزایش سطح ذخیره‌سازی را تا حداقل 150% فراهم می‌آورد و انواع قفسه‌بندی‌های مذکور در ارتفاع بالا امکان افزایش چشمگیر ظرفیت را دارا هستند.

بدیهی است استفاده از قفسه‌بندی فلزی در انبارها ضمن صرفه‌جویی در هزینه و زمان و بالا بردن راندمان کاری انبار به‌نوعی سرمایه‌گذاری نیز می‌باشد، چراکه با توجه به تورم بازار و افزایش قیمت‌های آهن‌آلات و فلزات پس از چند سال، ارزش‌افزوده در پی خواهد داشت.

از دیگر محصولات قفسه فلزی یا به عبارتی ظروف فلزی می‌توان به انواع پالت ها اشاره نمود که از خانواده قفسه فلزی هستند.

نویسنده: سید امیر امیرجهانی

منبع: سایت جهان دژ

نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)