مقاله قفسه بندی کانتیلور ( بازویی )

قفسه بندی کانتیلور ( بازویی )

قفسه‌بندی بازویی (کانتیلور) جهت نگهداری بارهای سنگین، حجیم لوله‌ای، شاخه‌ای و یا رولی و ورقی که توسط لیفتراک جابجا می‌شوند طراحی ‌شده است.

قفسه بندی بازویی که اصطلاحاً به آن قفسه بندی کانتیلور نیز گفته می شود با حداکثر ارتفاع 12 متر و ابعاد مختلف قابلیت اجرا در انبارهای کوچک و بزرگ را داراست. اجزای این سیستم شامل پایه و ستون، بازو، مهاربندهای افقی و ضربدری، پین اتصال بازو، پین جلوگیری از ریزش بار و سایر اتصالات است. رنگ ستون‌ها و پایه ستون‌ها طوسی، بازوها نارنجی، مهاربندها طوسی و سایر اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
ستون ها با پیچ و مهره به پایه متصل می گردد و در صورت نیاز با رول بولت به زمین پیچ می شود و قابلیت نصب بازو در هر دوطرف را دارند. حداقل ارتفاع ستون این قفسه بندی 200 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع 1200سانتیمتر با توجه به ارتفاع محل انبار و حداکثر بالابری دستگاه های جابجایی مواد و کالای موجود تعیین می گردد

محل قرارگیری بارها در این نوع قفسه بندی را بازو می گویند این قطعه علاوه بر تنوع در طول که شامل ( 60-90-100-120-150-180سانتیمتر) بوده و دارای تحمل های متفاوتی نیز می باشد.

مهاربندهای ( ضربدری و افقی ) برای مقاومت بیشتر و ایستایی بهتر در این نوع قفسه بندی مورد استفاده می باشد.

جهت نصب بازو به ستون این نوع قفسه بندی از پین اتصال استفاده می شود.

جهت جلوگیری از ریزش بار از روی قفسه بندی بازویی یا کانتیلور هنگام گذاشت و برداشت از پین سرریز استفاده می شود.
قفسه بندی بازویی ( قفسه بندی کانتیلور ) به صورت یکطرفه در جنب دیوارها و دوطرفه برای فضاهای وسط انبار یا سالن طراحی می گردد و با توجه به بارگذاری شاخه ای عمدتاً در چند بلوک کنار هم نصب می گردد.
رنگ ستون و مهاربند های این قفسه بندی طوسی الکید و بازوها نارنجی پودر بوده و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ اپوکسی یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می باشد.

کاربرد قفسه‌بندی بازویی ( قفسه بندی کانتیلور ):

مناسب استفاده بارهای شاخه‌ای مثل لوله‌های فلز، پروفیل‌های سبک و سنگین، الوار، ورق‌های چوبی و نئوپان، میلگرد، جعبه‌های حجیم و سنگین و رول‌های فرش و فرشینه (موکت)

ویژگی‌های قفسه‌بندی بازویی ( قفسه بندی کانتیلور ):

- نداشتن ستون در جلوی قفسه‌بندی که حداکثر دسترسی در بارگذاری اقلام با ابعاد متنوع را فراهم می‌نماید

- قابلیت اجرا در مؤلفه‌های ارتفاع، طول بازو، دهانه‌ها و تحمل بار مختلف

- قابلیت بارگذاری توسط لیفتراک

- تنظیم ارتفاع بازوهای طبقات با فواصل 15 سانتیمتر

منبع: سایت جهان دژ www.jahandozh.com

نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)