پالت تخت فلزی

باکس پالت فلزی

پالت بشکه

پالت درایوین

پالت لاستیک

پالت پروفیلی

پالت فلزی چیست؟

در بسیاری از موارد برای نگهداری، جابجایی و انبارش کالاها و محصولات در انبار شرکت و کارخانه از انواع پالت ها استفاده می شود. استفاده از پالت، خصوصاً در مواردی مانند حمل، بارگیری و بارگذاری در نقاط مشخص شده کالاها نیازمند داشتن لیفتراک و سایر ماشین آلات انبار ضروری است. ضمن اینکه استفاده از پالت در نگهداری اقلام علاوه بر ساماندهی فضای انبار، موجب بهره وری در زمان و فضا (استفاده از ارتفاع انبار) و افزایش ظرفیت بارگذاری نیز خواهد شد.

انواع پالت فلزی (metal pallets):

شامل پالت تخت فلزی، پالت درایوین، باکس پالت فلزی، پالت بشکه، پالت لاستیک و پالت پروفیلی می باشند که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

پالت تخت فلزی

پالت تخت فلزی در انبارهایی که جابجایی اقلام آن ها به وسیله دستگاه حمل پالت انجام می شود مورد نیاز است. این نوع پالت، ضمن امکان قرار گرفتن و چیدمان روی سطح انبار، قابل جابجایی بوده و جهت بارگذاری توسط لیفتراک و یا استکر در قفسه بندی و بارهایی که منظم هستند مناسب است.

نکته مهم این است که پالت تخت قابلیت قرارگیری روی‌ هم را ندارد.

تعیین ابعاد و میزان تحمل وزن پالت تخت بر اساس اندازه‌های دهانه، عمق، حجم بار و نحوه جابجایی آن در سیستم قفسه‌ بندی و یا قرار گرفتن روی زمین مشخص می شود.

این پالت ها به دو شکل دو و چهار طرفه و نیز یکرو و دو رو (قابلیت گذاشتن بار در دو طرف) تولید می‌شود.

 

ویژگی های پالت تخت فلزی:

بسیاری از پالت های ساخته شده از چوب یا پلیمر نمی توانند دوام و استحکام بارگذاری و جابجایی روزانه اقلام در انبار را تحمل کنند. بنابراین، پیشنهاد ما پالت تخت فلزی است. این محصول به گونه ای طراحی شده که کارایی و دوام بیشتری نسبت به پالت های تخت چوبی و پلاستیکی داشته باشند.

پالت تخت فلزی به گونه ای طراحی شده که استحکام زیادی داشته باشد، این نوع پالت برای حفظ عملکرد بهتر جابجایی کالا، در مواقعی که اقلام سنگین و دارای گردش بالا استفاده می شود، کاربرد بهتری دارد.

رنگ پالت تخت به طور معمول هواخشک است و به درخواست مشتری رنگ کوره ای یا گالوانیزه گرم، در رال رنگ‌های مختلف ارائه می‌گردد.

این نوع پالت قابلیت شستشو و ضدعفونی برای حمل و نقل و جا به جایی بسته های مواد غذایی و دارویی را دارد.

کاربرد پالت تخت فلزی:

 • استفاده در انبارهای قفسه‌بندی‌ شده از نوع پالت راک، درایوین، راهروباریک (که البته از پالت های دیگر هم می توان در این نوع قفسه ها استفاده نمود).
 • جابجایی اقلامی مانند کیسه ها، مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک، محصولات تولیدی بسته بندی شده، مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی که بیشتر روی سطح انبار قرار داده می شوند.
 • حمل و جابجایی لوازم ساختمانی و صنعتی با ابعاد و حجم مشخص.

قیمت پالت تخت فلزی:

قیمت پالت تخت فلزی، بر اساس عواملی مانند مقاطع استفاده شده، ابعاد و اندازه نوع پوشش رنگ پالت مشخص می شود. جهت آگاهی از قیمت این پالت می توانید با کارشناسان ما در شرکت تماس بگیرید.

پالت تخت فلزی

طراحی و تولید پالت تخت فلزی:

شرکت قفسه سازان جهان دژ با بیش از 14 سال سابقه درخشان ضمن طراحی، ساخت و اجرای انواع قفسه بندی انبار، قفسه صنعتی و قفسه های فلزی، مبادرت به طراحی و تولید انواع پالت و همچنین پالت تخت با مواد اولیه درجه یک و دستگاه های پیشرفته  با بهترین کیفیت و ضمانت می نماید.

مشخصات فنی ابعاد  (cm)
(Cm) 100 120 120 عمق
(Cm) 100 100 80 عرض
ارتفاع 8 یا 10 (Cm) ارتفاع

باکس پالت فلزی:

این محصول از زیر مجموعه پالت فلزی، برای نگهداری و حمل کالاهای شکستنی و نیازمند محصور بودن پالت، اقلام بسته بندی شده به صورت یکسان و جعبه های کوچک تر طراحی‌ و استفاده می شود.

در حال حاضر باکس پالت‌های فلزی به‌عنوان یک ابزار کمکی و پرکاربرد در انبارها و کارخانه‌ها و حتی سردخانه‌ها استفاده میشود و کمتر کسی است که در این محیط ها با این محصول سر و کار نداشته باشد.

باکس پالت دیواره توری

موارد استفاده باکس پالت فلزی

باکس پالت فلزی به جهت مقاوم بودن، دوام بیشتری در عملیات جابجایی مواد و کالا به نسبت سایر پالت ها در انبار دارند. باکس پالت های فلزی علاوه بر قرا گرفتن پالت بر روی سطح زمین، قابلیت چیدمان بر روی هم را نیز دارند. بدنه پالت دیواره دار از نوع توری یا مش، ورق یا نرده‌ای (قوطی پروفیل) است که در صورت نیاز قابلیت تولید به شکل تاشو را هم دارد.

چیدمان باکس پالت ها تا 5 پالت روی هم امکان پذیر است (بسته به ارتفاع فضای انبار، ابعاد پالت و وزن کالای داخل باکس). باکس پالت در ابعاد، متناسب با تحمل وزن و در انواع درب دار و بدون درب تولید می‌شود و تا 3000 کیلوگرم توان تحملی دارد.

پروفیل دیواره جهت چهارستون اصلی باکس پالت ها می بایست از ضخامت و ابعاد استاندارد تهیه شده باشد. و همچنین جوشکاری های باید از چهار طرف به صورت جوش کامل باشد تا تحمل فشار ناشی از قرارگرفتن پالت های بالایی (در صورت چیدمان روی هم) را داشته باشد.

یکی از موارد مهم در طراحی و ساخت باکس پالت، مشخصات فنی و ابعادی آن است. یعنی اینکه ابعاد باکس و نوع کاربری آن مشخص کننده نحوه حمل و جابجایی، نگهداری و چیدمان روی هم خواهد بود.

باکس پالت دیواره نرده ای

پوشش رنگ باکس پالت فلزی

پوشش رنگ پالت ها به انتخاب مشتری بوده و به طور استاندارد از رنگ طوسی استفاده می شود. انتخاب نوع پوشش رنگ بر اساس شرایط استفاده می تواند رنگ هواخشک، کوره ای الکترواستاتیک و یا سایر رنگهای موجود در بازار باشد.

تعیین قیمت باکس پالت بر مبنای عواملی چون مقاطع باکس، ضخامت مقاطع، تعداد، استاندارد بودن ساخت باکس و نوع پوشش رنگ مشخص می شود.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر در رابطه با موضوع أنواع پالت های فلزی، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

باکس پالت به درخواست مشتری، در رنگ‌ها و ابعاد مختلف ارائه می‌گردد.

مشخصات فنی ابعاد (cm)
100 100 100 100 طول
120 120 100 100 عرض
100 80 120 80 ارتفاع


تحمل حداکثر 3000 کیلوگرم

پالت بشکه:

پالت بشکه از محصولات شرکت قفسه سازان جهان دژ، کاربردی ترین وسیله برای حمل، جابجایی و نگهداری انواع بشکه های فلزی، چوبی و پلاستیکی است که با توجه به جنس فلزی این محصول در برابر رطوبت و قرار گرفتن در هوای آزاد مقاوم است و در مواجهه با مواد اسیدی و خورنده مقامت بالایی دارد. پالت بشکه به واسطه نوع طراحی و قرارگیری در فضا کمک شایانی به نظم دهی بشکه ها در کنار قفسه بندی انبار می نماید و ساختار آن از لوله ها و تسمه های متصل تشکیل شده است. به صورت استاندارد قابلیت چیدمان دو بشکه روی هر پالت وجود دارد و حداکثر تا 5 پالت روی هم امکان استفاده از ارتفاع فضای موجود را ممکن می سازد. البته چیدمان حداکثری پالت بشکه ها روی هم بسته به جنس و ضخامت بشکه ها است و ممکن است فشار مضاعف از بالا، به بشکه های زیرین آسیب برساند.

پالت بشکه

چیدمان پالت های بشکه به دو شکل افقی و عمودی امکان پذیر است: – در مدل چیدمان افقی، پالت ها کنار یکدیگر و روی هر پالت یک جفت بشکه قرار می گیرد. – در چیدمان عمودی پالت ها ضمن اینکه کنار یکدیگر قرار گرفته اند، روی هم نیز تا حداکثر 5 پالت می توانند چیدمان شوند. جابجایی و چیدمان پالت بشکه ها به وسیله دستگاه هایی مانند لیفتراک، ریچتراک، استکر و جک پالت انجام می شوند. بیشترین کاربرد این محصول در جابجایی، حمل و نگهداری مواد موجود در بشکه های صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، شیمیایی، دارویی، مواد معدنی و صنایع غذایی است که با توجه به بازخورد مثبت مشتریان این محصول، راهگشای بسیار مناسبی جهت فرآیند نگهداری بشکه ها است.

پالت بشکه فلزی

مزایای استفاده از پالت بشکه

• جابجایی سریع و آسان پالت ها و بشکه های روی پالت که باعث صرفه جویی در زمان می شود. • تفکیک بشکه ها از یکدیگر و حفظ ایمنی (جلوگیری از برخورد و آسیب و اشتعال). • دسترسی سریع به بشکه های داخل پالت. • بهره وری در وقت و انرژی و ظرفیت بیشتر فضا (به واسطه چیدمان بیشتر عمودی پالت ها روی یکدیگر). • پیشگیری از آسیب احتمالی در ضربه به بشکه ها که معمولاً حاوی مواد شیمیایی و قابل اشتعال هستند. • جلوگیری از ورود گرد و غبار و ریزش مایعات به بشکه هایی که نیازمند موارد ایمنی و بهداشتی هستند.

پالت درایوین:

پالت درایوین، گونه ای از پالت تخت است و همان گونه که از نام آن پیداست قابل استفاده در سیستم قفسه بندی درایوین (قفسه بندی خودراهرو) است.

البته مانند پالت تخت می توان از آن ضمن قرار دادن و چیدمان روی سطح انبار، برای جابجایی و حمل اقلام بصورت مجزا از قفسه بندی درایوین هم استفاده نمود.

شایان ذکر است پالت درایوین تمامی ویژگی ها و کاربردهای پالت تخت فلزی را داراست.

پالت درایوین

اجزای پالت درایوین به شرح ذیل می باشد:

قوطی 100*40 ( پایه پالت ) و ورق خمکاری شده (یک لبه و دو لبه)، و تسمه که با توجه به دهانه تونل های قفسه و تحمل بار محاسبه و طراحی و تولید می گردد.

رنگ پالت درایوین از نوع هواخشک است و به درخواست مشتری رنگ کوره ای یا گالوانیزه گرم، در رال رنگ‌های مختلف ارائه می‌گردد.برای استفاده مطلوب و افزایش بهره وری در قفسه بندی خودراهرو بهتر است از پالت درایوین استفاده شود که البته می توان از سایر پالت های تخت نیز استفاده نمود.

پالت لاستیک:

این نوع پالت مناسب جهت نگهداری انواع لاستیک های خودروهای سبک و سنگین کاربرد دارد و قابلیت چیدمان حداکثر 5 پالت روی هم را دارد.

پالت لاستیک

کاربرد پالت لاستیک:

 • انبارهای مواد و کالا و قطعات یدکی.
 • سردخانه ها.
 • کارگاه و سالنهای تولید.

ویژگی های پالت لاستیک:

 • قابلیت جابجایی طبقات در هر 8 سانتیمتر ارتفاع.
 • در اندازه ها و تحمل های مختلف.
 • دسترسی آسان و سریع به اقلام بارگذاری شده.
 • اتصال پیچ و مهره ای اجزاء به یکدیگر.
 • طراحی و اجرا بصورت چند طبقه و بارگذاری متناسب با ارتفاع فضا.
مشخصات فنی
خیلی سنگین سنگین متوسط سبک نوع پالت لاستیک
لودر، تراکتور اتوبوس، کامیون، تریلر وانت، مینی بوس سواری نوع اتومبیل
8-4 8-6 10-8 12-10 ظرفیت (حلقه)
3 2 4 5 قابل چیدن روی هم

لیست اقلام تولیدی استاندارد پالت فلزی

گروه محصول گروه قطعه نام قطعه
پالت فلزی تخت پالت تخت يكرو 120*100 – طوسی
پالت فلزی درايوين پالت درايوين 120*100 – طوسی
پالت فلزی پروفيلي پالت پروفيلي ساده  132 *  97.5 – نارنجی
پالت فلزی پروفيلي پالت پروفيلي ساده  132 *  87.5 – نارنجی
پالت فلزی بشكه پالت بشكه دو عددي استاندارد – نارنجی
* لازم به ذکر است درخواست قطعات غیر از لیست فوق زمان تحویل بیشتری را شامل می گردد (خارج از برنامه تولید).

پالت پروفیلی:

پالت پروفیلی، وسیله ای است جهت استحکام و مسطح نمودن طبقات که در سیستم قفسه پالت راک استفاده می شود و با قرار گرفتن آن بر روی طبقات، بارگذاری و نگهداری پالت های تخت (معمولا چوبی و پلاستیکی) که مقاومت کمتری نسبت به پالت تخت فلزی دارند، به وسیله دستگاه های جابجایی پالت مانند لیفتراک انجام می گردد. استفاده از محصول پالت پروفیلی صرفاً در سیستم قفسه بندی پالت راک است و در قفسه های دیگر کاربرد ندارد.

پالت پروفیلی در دو مدل ساده و ورق دار تولید و اجرا می شود که شامل موارد ذیل است:

 • پالت پروفیلی ساده:

  به صورت شبکه ای است وبرای پالت های تخت که أقلام بسته بندی شده و حجیم روی پالت قرار داده می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

  پالت پروفیلی بدون ورق

 • پالت پروفیلی ورق دار:

  این مدل به دلیل ایجاد سطح صاف روی طبقه، برای پالت های تخت که محصولات متنوع و کوچک تر که امکان ریزش آن ها روی طبقات وجود دارند استفاده می شود و ضریب اطمینان بیشتری دارد.

پالت پروفیلی ورق دار

مشخصات فنی اجزای پالت پروفیلی به شرح ذیل می باشد:

نبشی هاترولد، و قوطی 20*40 یا 40*40 که با توجه به عمق قفسه بندی و طول دهانه قفسه بندی و تحمل بار محاسبه و طراحی و تولید می شوند.

ورق کف پالت پروفیلی باید ضخامت حداقل 1.5 میلیمتر را دارا باشد، به دلیل اینکه ضخامت های کمتر امکان جوش و اتصال به بدنه را ندارند.

نکته مهم:

ابعاد و نوع مقاطع محصول پالت پروفیلی بر اساس مواردی مانند: طول و عرض طبقات قفسه پالت راک، تحمل وزنی پالت های تخت و نیز تعداد قرار گرفتن پالت پروفیلی در هر طبقه مشخص و ارائه می شود.

برای روشن تر شدن مطلب، هر چه ابعاد طولی و عرضی طبقه در قفسه پالت راک بزرگتر و وزن پالت تخت بیشتر باشد، نیازمند این است که مقاطع و ضخامت قوطی پروفیل و نبشی ها (و در صورت نیاز ورق کف پالت پروفیلی) بیشتر شود تا تحمل بارگذاری پالت متناسب باشد.

مزایای پالت های پروفیلی:

 • بهترین مزیت پالت پروفیلی افزایش مقاومت طبقات و کاهش آسیب های احتمالی در گذاشت و برداشت پالت های تخت است، در انبارهایی که از پالت چوبی یا پلاستیکی استفاده می شود به دلیل اینکه این نوع پالت ها در گذر زمان از استحکام آنها به دلایل مختلف کاسته می شود، نیاز است که روی طبقات قفسه بندی پالت راک از پالت پروفیلی استفاده شود تا پالت های مذکور دچار دفرمه و شکستگی نگردند.
 • پایداری بیشتر قفسه بندی پالت راک، دومین مزیت پالت پروفیلی است، این محصول به نوبه خود و به دلیل ایجاد سطح صاف روی طبقات باعث گونیا بودن سازه قفسه بندی می شود و در مقابل ضربات و تکان های احتمالی از تغییر حالت و کج شدن سیستم قفسه بندی جلوگیری می نماید.


وجود پالت پروفیلی در طبقات قفسه پالت راک، امکان بارگذاری و برداشت پالت ها را مطمئن و بدون استرس خواهد نمود. این موضوع بیشتر در قفسه های با ارتفاع بالاتر نمود پیدا می کند.