پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی (plastic storage bin) یا همان جعبه ابزار پلاستیکی (plastic tool box) وسیله ای مهم و کاربردی است جهت نگهداری ابزار و تجهیزات کوچک و متوسط که معمولا در انبار و فروشگاه و حتی در انباری منازل استفاده می شود.

امروزه تفکیک، ساماندهی و دسترسی سریع به کالاهای قابل نگهداری یکی از مهمترین مواردی است که در هر صنعتی مورد توجه است. با توجه به نوع محصولات متفاوت، سازماندهی متفاوتی نیز وجود دارند. این محصول یکی از بهترین ابزارهایی است که برای نگهداری و تفکیک محصولات سبک و کم حجم و نیز اتصالات ریز و درشت به کار می‌رود.

شرکت قفسه سازان جهان دژ علاوه بر انواع محصولات قفسه بندی انبار، پالت ابزار پلاستیکی با اندازه ها و رنگ های مختلف نیز ارائه می نماید.

پالت ابزار پلاستیکی (جعبه‌ ابزار پلاستیکی) در 2 طرح در ابعاد و رنگ‌های مختلف به شرح زیر ارائه می‌گردد:

شایان ذکر است رنگ پالت ابزار پلاستیکی به‌ طور معمول در رنگ‌های آبی، قرمز و زرد قابل ارائه است.

پالت ابزار پلاستیکی

در نظر داشته باشید این محصول با نام های مختلفی در بازار موجود است که منظور همگی این اصطلاحات یکی است (پالت ابزار پلاستیکی) که به معرفی آن ها می پردازیم:

پالت ابزار

پالت پلاستیکی انبار

پالت پلاستیکی ابزار

قفسه پلاستیکی ابزار

جعبه پلاستیکی ابزار

پالت ابزار کشویی پلاستیکی

جعبه ابزار کشویی

پالت پلاستیکی پیچ

پالت ابزار پلاستیکی نمره B1 و B2 و B3 و B4 و B5

این محصول از جعبه ابزار پلاستیکی، به‌ صورت پایه‌دار و با قابلیت قرارگیری روی هم و کنار هم طراحی شده است.

پالت ابزار پلاستیکی در 5 مدل (نمره B1 و B2 و B3 و B4 و B5 با ابعاد مختلف به شرح زیر ارائه می شود:

موارد استفاده این نوع پالت ابزارهای پلاستیکی در فروشگاه‌ها و مراکز پخش، قسمت‌های تولیدی، انبار محصول و انبار قطعات، انبار ابزارآلات و انباری منزل می‌باشند.

پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی نمره B6 و B7 و B9 و B10

در جهت تکمیل ابعاد و اندازه پالت ابزارهای نمره B و همچنین تنوع نیازهای شما مشتریان، جعبه های نمره B6 و B7 و B9 و B10 با ابعاد مشخص شده در جدول زیر ارائه می شود.

موارد استفاده این نوع پالت ابزارها مانند 5 مدل قبلی است، با این توضیح که مدل های قبلی (نمره B1 و B2 و B3 و B4 و B5) به صورت عمقی تولید می شوند و مدلهای زیر (جعبه های نمره B6 و B7 و B9 و B10) به شکل عرضی طراحی شده اند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند و با تنوع زیاد پاسخگوی نیاز شما خواهند بود.

پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی نمره 10 و 20 و 30 و 40:

این محصول از جعبه پلاستیکی دژپادی، به صورت پل دار جهت قرارگیری روی صفحه لوردپانل و روی هم طراحی شده است.

جعبه ابزار پلاستیکی دژپاد در 4 مدل (نمره 10 و 20 و 30 و 40)، با ابعاد مشخص شده در زیر ارائه می شود:

پالت ابزار پلاستیکی

پالت پلاستیکی دژپاد

موارد استفاده این نوع پالت ابزارهای پلاستیکی در فروشگاه‌ها و مراکز پخش، قسمت‌های تولیدی، انبار محصول و انبار قطعات، انبار ابزارآلات و انباری منزل می‌باشند.

هدف از داشتن جعبه ابزار پلاستیکی چیست؟

داشتن وسیله ای مثل پالت ابزار پلاستیکی می تواند نظم دهی به فضا و تجهیزات و نیز سازماندهی اقلام بدون نیاز به هزینه های زیاد تسهیل نماید.

هدف ما این است که شما را راهنمایی کنیم تا به بهترین راه حل های نگهداری کالاهای زیر و متوسط خود را برای فضا و انبار خود دست یابید.

شرکت قفسه سازان جهان دژ فهرستی از ویژگی ها (مزایا و معایب) پالت پلاستیکی را جهت تصمیم گیری بهتر به شرح ذیل ارائه می نمایند:

مزایای پالت پلاستیکی

افزایش بهره وری در فضاهای مختلف:

پالت ابزار پلاستیکی (جعبه ابزار) به واسطه ابعاد متنوع و ایجاد سلول های زیاد، قابلیت چیدمان مرتب و نظم بخشیدن به فضاهای شلوغ در انبارها و انباری ها را به دنبال دارد. این موضوع باعث ارتقای سازماندهی کالاها خواهد شد.

حتی در انبارهایی که دارای قفسه بندی نیستند، شما می توانید به وسیله جعبه ابزار پلاستیکی اقلام نگهداری شده را مرتب کنید.

بهبود وضعیت نگهداری و ورود و خروج کالا:

در صورتی که وسایل ریز مانند پیچ و مهره و اتصالات متنوع در انبار و فروشگاه خود دارید، پالت ابزار پلاستیکی بهترین گزینه برای نگهداری است. چرا که این محصول دارای ابعاد و رنگ های مختلف است و قدرت انتخاب زیادی به شما برای موضوع نگهداری و ورود و خروج کالاهای مذکور خواهد داد.

پالت های پلاستیکی را می توانید با برچسب أقلام نگهداری شده مشخص نمائید تا دسترسی و پیدا کردن آن راحت تر شود.

گفتنی است که محصول جعبه پلاستیکی این شرکت دارای جاکارتی (لیبل) هستند.

ماندگاری بالا و ایمنی بهتر:

متاسفانه ایراد اصلی جعبه و کارتن مقوایی و حتی جعبه های چوبی، نداشتن دوام و ایمنی نگهداری کالاهاست. جعبه پلاستیکی امکان نگهداری بهتر در دراز مدت را دارند و تحت تاثیر مواردی چون خوردگی، تغییرات آب و هوا، دمای محیط و رطوبت تغییر شکل نخواهند داد.

نظافت آسان:

پالت های پلاستیکی نگهداری کالا، به دلیل داشتن دیواره های صاف، نظافت و شستشوی آسانی دارند.

این محصول به دلیل داشتن جنس پلاستیک زنگ نمی زند، و باعث تمیز ماندن محتویات خود نیز می شود.

به خاطر ضد آب بودن پالت پلاستیکی، شستن آنها با آب و مواد شوینده بهداشتی آسان است و به راحتی خشک می شوند.

قابلیت حمل و نقل:

یکی از مهمترین ویژگی‌های این ابزار، قابلیت حمل و نقل آسان محصولات به صورت جداگانه و مجزا است. با استفاده از این پالت، می‌توان محصولات را به‌صورت ایمن و بدون خرابی انتقال داد.

مقاومت:

به دلیل جنس پلاستیک و طراحی و ساختار مناسب، مقاوم در برابر شکستن، خراب شدن و خراش‌خوردگی است. همچنین مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نامطلوب نیز است.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها:

این نوع ابزارها با توجه به مقاومت زیاد و قابلیت استفاده مجدد، به بهره وری و صرفه‌جویی در هزینه‌های بسته‌بندی، نگهداری، دوام بالا در بلند مدت، حمل و نقل محصولات منجر می‌شود.

حفاظت از محصولات:

استفاده از پالت ابزار پلاستیکی، باعث خواهد شد کالاها و محصولات شما در برابر خسارت‌های ناشی از حمل و نقل، شوک و لرزش، و همچنین ضربات و آسیب های احتمالی ایمن بمانند.

بهبود سلامت کاری:

جعبه های ابزار پلاستیکی، با داشتن ویژگی بهداشتی و ضد باکتریال، مناسب برای استفاده در صنایع غذایی و دارویی نیز است. همچنین، با داشتن وزن سبک، افزایش ایمنی و سلامت کاری در حمل و نقل محصولات را به دنبال دارد.

حفاظت از محیط زیست:

جعبه های پلاستیکی، با قابلیت استفاده مجدد، به حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند. با استفاده از این نوع جعبه، تولید پالت‌های ابزار یکبار مصرف کاهش می‌یابد و باعث کاهش آلودگی محیط زیست می‌شود.

 معایب پالت پلاستیکی:

تجزیه زیست محیطی: تجزیه پلاستیک در محیط زیست ممکن است هزاران سال طول بکشد، بنابراین ایراد اساسی تمامی محصولات پلاستیکی آلوده کنندگی زیست محیطی آنها است. حتی بسته‌بندی‌های پلاستیکی که تولید کنندگان ادعا می‌کنند قابل بازیافت هستند، اغلب سر از محل دفن زباله ها در می آورند.

هزینه بالا:

هزینه این محصول نسبت به کارآیی آن (به دلیل نیاز به تعداد بالا در چینش کالاها) ممکن است هزینه بردار باشد.

دمای محدود:

پالت های ابزار پلاستیکی، در دمای بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد، نمی‌تواند مقاومت کند و ممکن است تغییر شکل داده و یا خراب شود.

احتمال تغییر رنگ:

اجناس پلاستیکی، مقاومت کمتری نسبت به سایر اقلام در برابر نور خورشید دارند و حتی در معرض تغییر رنگ به دلیل تماس با مواد شیمیایی محیط می‌باشد.

چگونه و چه نوع جعبه ابزاری را انتخاب کنیم؟

مهم است جنس و دوام محصولی را که انتخاب می کنید مناسب و استاندارد باشد، به دنبال جعبه ابزاری باشید که قابلیت ظرفیت پذیری و سلول بندی و سازماندهی بهتر برای اقلام قابل نگهداری شما ارائه می دهد. بسیاری از جعبه ابزارها دارای اندازه های مختلف هستند که به شما امکان می دهد اتصالات و قطعات خود را برای دسترسی آسان چیدمان و سازماندهی کنید.

ضمن اینکه جعبه ابزار استاندارد و مرغوب نباید به مرور زمان و در اثر جابجایی حالت خود را از دست داده و دچار تغییر و دفرمه و یا شکسته شدن شود.

بهترین راه حل نگهداری و چیدمان جعبه پلاستیکی ابزار

اگر برایتان امکان پذیر باشد، به جای چیدن جعبه ها روی یکدیگر، آنها را روی طبقات قفسه های محکم قرار دهید تا از آسیب احتمالی جلوگیری نمائید. چرا که اگر جعبه های پلاستیکی روی هم چیده شده باشند، در مواقعی که به جابجایی یکی از جعبه های پایینی نیاز داشته باشید، باید همه جعبه های بالایی را از روی هم جدا کنید،که این کار باعث دردسر و اتلاف وقت خواهد شد.بنابراین در انبارهای استاندارد، کارکنان ضمن استفاده از موارد مختلف این محصول با کمک گرفتن از قفسه های انبار بهترین کارآیی و بازدهی را دارند.

لیست اقلام آماده تحویل (فوری) پالت ابزار پلاستیکی
گروه محصول نام قطعه
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B1 – آبی
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B1 – قرمز
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B2 – آبی
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B2 – قرمز
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B3 – آبی
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B3 – قرمز
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B4 – آبی
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B4 – قرمز
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B5 – آبی
پالت پلاستیکی پالت پلاستیکی B5 – قرمز
پالت پلاستیکی بین پلاستیکی نمره 10 – آبی
پالت پلاستیکی بین پلاستیکی نمره 20 – آبی
پالت پلاستیکی بین پلاستیکی نمره 30 – آبی
پالت پلاستیکی بین پلاستیکی نمره 40 – آبی
لوردپانل صفحه لوردپانل 145 ض 1.25 – طوسی
لوردپانل صفحه لوردپانل 190 ض 1.25 – طوسی