پالت فلزی چیست و انواع پالت

باکس پالت

پالت فلزی، وسیله ای است برای تسهیل در امر ذخیره سازی و نگهداری اقلامی که توسط دستگاه های حمل کالا و لیفتراک جابجا می گردد.

انواع پالت فلزی
انواع پالت فلزی

کاربرد پالت فلزی:

بیشترین کاربرد پالت در نگهداری و جابجایی کالا و مواد است. این محصول با امکانات ، قابلیت ها ، ابعاد و تحمل های متنوع قابل عرضه می باشد.

پالت فلزی در صنایع مختلف چون پتروشیمی ، شیمیایی ،غذایی و دارویی ، سرد خانه، خطوط حمل و نقل و انبار کاربرد فراوان دارند.

انواع پالت فلزی:

پالت تخت :

انواع پالت تخت به دو شکل عرضه می گردد:

پالت تخت

– پالت تخت یکرو

– پالت تخت دورو

اجزای پالت تخت به شرح ذیل می باشد:

قوطی 100*40 ( پایه پالت ) و ورق خمکاری شده (یک لبه و دو لبه) که با توجه به عمق و طول طبقات قفسه بندی و تحمل بار محاسبه و طراحی و تولید می گردد.

کاربرد:

برای استفاده مطلوب در چیدمان اقلام خرد و افزایش ضریب ایمنی استفاده می‌گردد.

رنگ پالت تخت با فام طوسی بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می باشد.

باکس پالت:

انواع باکس پالت:

  • باکس پالت دیواره نرده
  • دیواره توری
  • باکس پالت تاشو

باکس پالت

باکس پالت یا همان پالت دیواره دار قابلیت چیدمان روی هم را دارند و این امر باعث صرفه جوی در فضا می شود و به تخلیه و بارگذاری سرعت می بخشد و جایگزین مناسبی برای انبارهایی است که نیاز به قفسه بندی ندارند و پرتابل بودن چیدمان و فضا برایشان اهمیت دارد.

ساخت باکس پالت با توجه به اقلام و مواد قابل نگهداری و انبارش مشتری قابل طراحی و تولید می باشد.

رنگ باکس پالت با فام طوسی بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می باشد.

پالت درایوین:

این نوع پالت همانگونه که از نام آن پیداست مخصوص سیستم قفسه بندی درایوین (قفسه بندی خودراهرو) است که البته میتوان از آن برای جابجایی و حمل اقلام بصورت مجزا از قفسه بندی درایوین هم استفاده نمود.

پالت درایوین

اجزای پالت درایوین:

قوطی 100*40 ( پایه پالت ) و ورق خمکاری شده (یک لبه و دو لبه) و تسمه که با توجه به دهانه تونل های قفسه و تحمل بار محاسبه و طراحی و تولید می گردد.

برای استفاده مطلوب و افزایش سرعت در چیدمان در قفسه بندی خودراهرو بهتر است از پالت درایوین استفاده گردد که البته می توان از سایر پالت های تخت نیز استفاده نمود.

رنگ پالت درایوین

رنگ پالت درایوین با فام طوسی بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می باشد.

پالت پروفیلی:

پالت پروفیلی در سیستم قفسه بندی پالت راک مورد استفاده است و در مواردی که بارگذاری توسط پالت های چوبی یا پلاستیکی انجام میشود کاربرد دارند و باعث نگهداری پالت های مذکور از خم شدن و شکستن می گردد.

انواع پالت پروفیلی:

  • پالت پروفیلی ساده

پالت پروفیلی ساده

  • پالت پروفیلی ورق دار

پالت پروفیلی ورق دار

اجزای پالت پروفیلی به شرح ذیل می باشد : نبشی هاترولد و قوطی 20*40 یا 40*40 که با توجه به عمق قفسه بندی و طول دهانه قفسه بندی و تحمل بار محاسبه و طراحی و تولید می گردد.

پالت پروفیلی برای بارگذاری اقلام سنگین و حجیم و جهت افزایش ضریب ایمنی در قفسه بندی پالت راک استفاده می شود.

رنگ پالت پروفیلی:

رنگ پالت پروفیلی با فام نارنجی بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می باشد.

پالت بشکه:

در صورت نیاز به نگهدار و جابجایی بشکه‌ها در فضای موجود، پالت بشکه یکی از بهترین ابزار پیشنهادی است. این پالت ضمن نگهداری افقی بشکه‌ها امکان نصب شیر و تخلیه محتویات را فراهم نموده و تا 5 پالت روی‌هم قابلیت نگهداری دارد.

پالت بشکه

پالت بشکه به درخواست مشتری در رنگ‌های نارنجی و طوسی ارائه می‌گردد.

ثبت نظر و دیدگاه:

خواهشمندیم در جهت بهبود کیفیت مقالات، شما عزیزان نظرات، دیدگاه ها و سوالات خود را در مورد انواع پالت فلزی از طریق فرم زیر ارسال فرمایید تا رسیدگی و پاسخ داده شود.

منبع: https://jahandozh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *